صنایع غذایی و آشامیدنی خلاصه دانش تمیز کردن CIP!

May 10, 2019

آخرین اخبار شرکت صنایع غذایی و آشامیدنی خلاصه دانش تمیز کردن CIP!

صنایع غذایی و آشامیدنی خلاصه دانش تمیز کردن CIP!

هفت اصل انتخاب اصلی مواد شوینده

(1) تمیز کردن با راندمان بالا با طیف گسترده؛

(2) استفاده از مواد شوینده خانگی به دلیل ترکیب نامشخص ، کیفیت و میکروارگانیسم های آن توصیه نمی شود.

(3) انتخاب مواد شوینده با داشتن ترکیب ساده و یک قطعه کاملاً مشخص.

(4) آسان برای بررسی.

(5) پایداری خوب ، سمیت کم و استفاده بی خطر؛

(6) سازگاری با تجهیزات یا مواد محیطی.

(7) هزینه پایین تر است.

شستشوی قلیایی معمولاً با غلظت 1٪ تا 2٪ تدوین می شود ، در حالی که شستشوی اسیدی از محلول اسیدی با غلظت کم و کم استفاده می کند.

فشار تمیز کردن

  در شرایط عادی ، فشار کم (کمتر از 0.5 مگاپاسکال) اسپری می تواند نیازهای نظافت را برآورده کند. از آنجا که تمیز کردن بیشتر از طریق تأثیر مکانیکی ، توسط مرطوب کردن ، جابجایی و خیساندن ماده تمیز کننده حاصل می شود.

تمیز کردن تنظیمات توپ

  عملکرد توپ تمیز کننده ، پاشیدن مایع شستشو و مایع شستشو به تمام قسمت های دستگاه است و فیلم مایع جمع آوری شده توسط مایع شستشوی اسپری شده و مایع شستشو در حال سقوط ، کل سطح را خیس می کند و یک اثر تمیز کننده شیمیایی ایجاد می کند. توپ تمیز کننده باید در موقعیت معقول نصب شود تا از ورود مایعات فرآیند به داخل فضای توپ تمیز کننده جلوگیری شود تا جلوی درزگیرنده قرار گیرد. سطح پوشش موثر توپ تمیز کننده عمومی ، سطح مقطعی هر توپ تمیز کننده 1 ~ 1.5 مترمربع است. مشخصات توپ تمیزشی معمولی در هر جریان 3 ~ 5 m 3 / h ، اختلاف فشار ΔP برابر 0.17 مگاپاسکال است.

اتصال لوله

  حالت ایده آل برای اتصال لوله استفاده از همه جوشکاری است. نصب و راه اندازی لوله ها باید تا حد ممکن انجام شود (حداقل 1٪ ، معمولاً 2٪ بهتر) ، که می تواند باعث تخلیه خود مایع در لوله شود ، و از ایجاد حباب ها جلوگیری می کند تا از تماس مایعات با سطح جلوگیری شود. تمیز

اثر تمیز کردن CIP باید معیارهای زیر را داشته باشد:

نه مورد استاندارد
1 بو تازه و بدون بو ، امکان ایجاد بوی جزئی برای درمان های خاص یا مراحل خاص و بدون تأثیر در ایمنی و کیفیت محصول نهایی.
2 چشم انداز سطح تمیز کننده روشن ، بدون آب ، بدون فیلم ، بدون خاک و غیره است. هنگامی که آب از سطح زمین جریان می یابد ، آثار آب نقص زیادی دارند
3 سلامتی هنگام لمس سطح با انگشتان ، هیچ احساس چرب و خشن وجود ندارد. سطح به طور مکرر با یک حوله کاغذ سفید جدید ، با یا بدون لکه ها و تغییر رنگ پاک می شود.
4 ظرفیت تولید پس از پردازش CIP ، ظرفیت پردازش تولید تجهیزات به طور قابل توجهی تغییر کرده است.
5 میکروارگانیسم شاخص های میکروبیولوژیکی شاخص های بهداشتی الزامات مربوط را برآورده می کند. آنها نمی توانند باعث بهبود سایر شاخص های بهداشتی محصولات شوند.